Kasım Çiçekleri Şiş Yelek Modeli



Sizler için tam anlatımlı yelek modellerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bugünkü yelek modeli şiş ile yapılmaktadır. Yelek modelinin yapımında orta kalınlıkta ip ve 3 numara şiş kullanılıyor. Standart bedene göre yapılan yelek modeli 40-42 beden için uygundur. Esneyen bir yapıda olduğu için daha büyük bedenler içinde uygun olacaktır.

Kasım çiçekleri yelek modeli şık görünümü nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Kullanılan ip rengi kaynanalar için çok uygun bir renk olacaktır. Yelek modelinin yapımı için ön parçaları lastik ile beraber 82 ilmek 10 model ile yapılmıştır. Yelek modelinin arka parçası için 18 model 130 ilmek kullanılmıştır.

Yelek modelinin kol kesimine kadar olan uzunluğu 50 santimdir. Yelek modelinin bir örneği için 7 ilme kullanılıyor. Model arka yüzden kurulmaya başlanıyor. 2 ilmek düz örüp 5 ilmek ters olarak örün. Bu şekilde modeli koyup ön tarafa geçin. Ön tarafta önce iki ilmek ters örüp 5 ilmek düz örerek devam edin.



Sponsorlu Bağlantılar


Modelin arka yüzü aynı başlandığı gibi ilmekler aynen örülerek tamamlanacak. Örneğin ön tarafına geçince üçüncü sırada iki ilmek ters örün ve modelin ilk ilmeğini de ters örüp bir dolayın ve üç ilmeği birlikte ters örerek kesin. Bir ilmek ters örüp bir ilmek dolayın. Aradaki ters ilmekleri örerek devam edin.

Modelin arka yüzünde bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön yüzde son sırayı yapıyoruz. Önce iki ilmek ters örün. Model kısmına gelince bir ilmek ters örüp bir ilmek dolayın ve üç ilmeği ters örerek kesin. Bir ilmek dolayıp bir ilmek ters örün. Aradaki iki ilmeği ters örerek devam edin. Sevda hanım önce yelek modelinin yapımını sonrada yaka ve koltuk kesimlerini iki ayrı video ile anlatmış. Keyifli seyirler dilerim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.