Kartopu Organica İle Tığ Model HazırladımKartopu organica ile tığ örgü modeli yaptım. Bu ipi ilk defa kullandım. Pamuklu bir dokusu olan bu ipi yazlık olmasını istediğiniz tüm örgüler de kullanabilirsiniz. Bu modeli ince iplerle yapmanızı öneririm.

Kalın iplerle yapmak isteyenler kullanacağı tığ kalınlığını artırmalılar. Böylece örgü çok sert yapıda olmaz. 10 ve katları olarak zincir çekin. Sonra modeli kurmaya başlıyoruz. Beşinci zincire batıp buraya 7 adet üçlü tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


Beşinci zincire batıp buraya örgüyü sabitleyin. Tekrar beş zincir sayıp buraya batın ve 7 tane tırabzan yapın. İlk sırayı bu şekilde tamamlayın. İkinci sıraya geçince 4 zincir çekip örgüyü çevirin. İpi çift dolayıp zincirin dibine batıp buraya üç defada çektiğimiz tırabzanı yapın.

Son ilmeği kapatmadan tekrar ipi çift dolayın ve yanına batıp bir tırabzan daha yapın. Kalan son ilmekleri bir defada kapatıp 4 zincir çekin ve tırabzanın dibine batın. Yan yana 3 tane sıkı iğne yapın. 

4 zincir çekip ipi çift dolayın ve zincirin dibine batıp buraya bir tane tırabzan yapın. İpi çift dolayıp yanına bir tırabzan daha yapın. Son kalan ilmekleri birlikte kapatıp bir zincir çekin ve diğer modele geçip aynı işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir