Karışık Görünen Ama Çok Kolay Örülen Tığ ModelBir izleyicimin çok karışık görünmesine rağmen çok kolaymış dediği tığ örgü modeli anlatımına geçelim. Nako estiva ile hazırladığım model etol şal yapmak isteyenler için iyi bir seçim olabilir. 

Modelin yapımı için öce zincir çekip başlıyoruz. Sonra sıranın başlangıcında önce 3 zincir çekip yan yana 2 tane üçlü tırabzan yapıyoruz. Örgünün daha delikli olmasını isteyenler üçlü tırabzan yerine dörtlü tırabzan kullanabilirler. 

3 zincir çekip üçüncü zincire batın. Buraya bir tane sıkı iğne yapın. Hemen yanına bir tane daha sıkı iğne yapın. Bu iki sıkı iğneye sonraki sırada tırabzan yapacağız. 3 zincir çekip üçüncü zincire yan yana 2 tane üçlü tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


Bu şekilde sırayı tamamlayın. İkinci sıraya geçince bu defa sıkı iğnelerin üzerine 2 tane üçlü tırabzan yapın. Tırabzanların üzerine ise sıkı iğne yapın. Böylece modeli kaydırıp şeklini vermiş olacağız. 

Sadece yer değiştirmeyle ortaya karışık bir görünüm çıkartmış oluyoruz. Bazen modeller karışık görünseler de yapımını incelediğimiz zaman çok kolay olduğunu görürüz.

Kullandığım ip biraz ince yapıda olduğu için üçlü tırabzan kullandım. Eğer aynı boyda görünmesini istiyorsanız daha kalın iplerle yaparken ikili tırabzan kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir