Karbonat ile Diş Beyazlatmakarbonat-ve-limonla-dis-beyazlatma

Dişlerinizde çay, kahve gibi lekeler varsa evde doğal bir çözüm olan karbonat ile diş beyazlatma yöntemini deneyebilirsiniz. İster sadece diş macunu ve karbonat kullanın isterseniz de bu karışıma limon da ekleyin. Eğer limon eklerseniz etki edecek faydayı yarı yarıya artırırsınız. Her gün kullanımı zararlı olup diş minesine zarar vereceği için haftada en fazla 2 yada 3 kere kullanılması önerilir.

Yapılışı:

-Yarım tatlı kaşığı karbonat

-Yarım tatlı kaşığı diş macunu

-(isteğe göre) 2-3 damla limon

Bu karışımı macun haline gelene kadar karıştırın. Daha sonra dişlerinizin sarılığına göre en az 3 en fazla 5 dakika fırçalayın. Dilerseniz bu karışımdan diş macununu çıkartarak sadece karbonat ile yapabilirsiniz. Fakat hassas bir diş yapısı olanlar için direk karbonat ve limonlu karışım dişlerinizde daha hassas bir etki yapabilir. Parmaklarınızla yada diş macunuyla dişlerinize uygulayabilirsiniz. Eğer dişinizde lekeler varsa ve onun için kullanacaksanız direk o bölgeye uygulayabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Diş teli olanlar için ise yalnızca haftada bir kere kullanılması gerekir. Zaten düzenli bir fırçalamaya sahipseniz ayrıca karbonatla diş beyazlatmanızı önermem. Çünkü tedavinize göre değişiklik gösteren teller hassas olduğu için karbonat kullanımı tellerinize zarar verebilir. Zaten tedavi sürecinde kullanılan teller dişlerinizi sararttığı için tedavinin sonunda beyazlatma işlemi olacaktır. O yüzden ekstra bir beyazlatma için karbonat ve limonlu gibi yüksek asit içeren karışımları yapıp tedavinizi aksatmamanızı öneririm.

Çünkü bende diş teli kullanıyorum ve doktor muayenesinden geldiğim zaman öncesinde bembeyaz gittiğim dişler eve geldiğimde sapsarı oluyordu. Bende beyazlık konusunda takıntılı olduğum için sürekli internetten araştırdığım tariflerle dişlerimi fırçalıyordum ve uzun süreli kullanımlarım da dişlerimde hassasiyet oluştu. Soğuk su veya dondurma bile yesem dişlerimde yanma oluyor. Bu yüzden tel kullananların bir tarifi denemeden önce iyice araştırmasını öneririm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir