Kapşonlu Selanik Örgü Bebek Hırka TakımıBugün sizlerle kapşonlu selanik hırka, şapka, kaşkol ve patik modelinden oluşan bir takım paylaşıyorum. Selanik ile yapılan bu çocuk takımı çok bilinen ve sıkça tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Selanik örgü puf puf dokusuyla bebek örgülerinde çok kullanılmaktadır. Bu bebek takımı için çocuklara en çok yakışan sarı renk kullanılmış.

Hırka modelinin yapımında 3 adet alize baby best ip kullanılmıştır. Sadece kapşonun tepesine yapılan ponpon için dördüncü ipe başlanmıştır.

Hırka modelinde selanik örgü arasına düz örgü kullanılarak kabartmalı bir doku elde edilmiştir. Bu model tüm takım için kullanılmıştır.

Selanik hırkanın yapımına önce kapşondan başlıyoruz. 3,75 milim kalınlığında şişe 87 ilmek atarak 5 sıra haroşa örün.

Bu hırka modeline takım olarak kaşkol yapılmıştır. Kaşkol yapımına 5 ilmekle başlanıp her sırada gizli artırma yapılarak 33 ilmek oluncaya kadar haroşa örmeye devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Bundan sonrasında selanik örgü ile devam edin. Kaşkol modelinin uzunluğu 83 santim oluncaya kadar örerek bitirin. Bitişini aynı başlangıçta olduğu gibi üçgen şekilde ilmekleri kenarlardan eksilterek yapın.

Şapkanın yapımına 83 ilmek atarak 5 sıra haroşa yaparak başlayın. Sonrasında aynı hırka modelinde olduğu gibi selanik örgü ile devam edin.

Şapka ve kaşkol modelinin yapımına 2 adet ip kullanılmıştır. Siz kendi elinizin sıkılığına göre şiş kalınlığını ayarlamalısınız.

Takımın patik modeli selanik örgü ile yapılan ve erkek çocuklar için çok beğenilerek kullanılan bir model kullanılmıştır.

Çakır örgü kanalının hazırladığı bu selanik örgü bebek takımını yapmak için alt kısımdaki videoları izleyebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.