Kapşonlu Bebek Hırkası Anlatımlı Videosukapsonlu-bebek-hirkasi-150x150Tek parça halinde  örülen kapşonlu bebek hırkasının tam anlatımlı videosunu sizler için hazırladım. Örgüye kapşonundan başlanıyor. 96 ilmekle başlanıyor. Arka yüzden bütün ilmekler ters örülüyor. Ön yüzdende bütün ilmekler düz olarak örülüyor bu şekilde dört sıra yapılacak.

Model örgünün ters yüzünde kuruluyor. Dört sıra sonra arka yüze gelince bir ters bir düz olarak model kuruluyor. Ters ilmekler normal örülürken düz ilmeklerin bir alt sırasına batılıyor. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz. Ön yüze gelince aynı şekilde tersler normal olarak örülürken düz ilmeklerin bir alt sırasına batırılıyor. Arka yüzde bütün  ilmekler terse çevriliyor.Sponsorlu Bağlantılar


4 sıra ön yüze düz arka yüzde ters ördükten sonra model tekrar arka yüzde kuruluyor. Yaklaşık bir karıştan iki parmak kadar fazla ördükten sonra iki kenarından 6 ilmek artırıyoruz. 5 sıra haroşa örüyoruz. Örgümüz orta kalınlıkta bir ip ile 3 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Yaklaşık 3 tane ip gitmiştir. Yapanlara kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir