Kapaklı İstiridye Modeli Nasıl Yapılır?Görüntüsü ile istiridyeye benzeyen bir model. Karnı bahar olarak bildiğimiz modelin biraz değişmiş halidir. Karnı bahar modelinde ajurlu sıradan sonra bir sıra haroşa gidilir. Kapaklı istiridye modelinde ise haroşa yapılmamaktadır.

Modelimiz 13+5 ilmek olarak hesaplanıyor. 13 ilmek olan yerlere önce model uygulanıyor. 5 ilmek olan yerle rede ters ilmek konuyor. Daha sonra 5 ilmek ters ördüğümüz yerlere modelimiz modelin olduğu yerle rede ters ilmek uygulanıyor. Model anne yeleklerinde ve bebek örgülerinde sıkça kullanılan bilinen eski bir modeldir. Modelin anlatımını bir takip çimin isteği üzerine anlattım.Sponsorlu Bağlantılar


Lastik yapmadan örebilirsiniz. Örgünün alt kısmı oymalı bir şekilde oluyor. Her kalınlıkta iple rahatlıkla örebilirsiniz. Örgünün kenarlarına yarım model yapmanız gerekecek. Bu yüzden yarım model nasıl yapılır? onuda anlattım. Örgüye ilk 4 ilmeğin yönünü değiştirerek başlıyoruz. Yerlerini değiştirdiğimiz 4 ilmeği çevirerek kesiyoruz. Bir dola bir düz ör şeklinde 5 ilmeği örüp 6 ilmek artırıyoruz. Tekrar 4 ilmek kesiyoruz. Aralarda 5 ilmek ters örüyoruz. 3 sıra ilmekleri aynen örüp 4. sırada modeli tekrarlıyoruz. Yapanlara kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.