Kalpli Model ile İster Kadın Yeleği Yapın İster Bebek YeleğiYapımı ve anlatımı biraz uzun sürecek kalpli bir model hazırladım. Bu modeli bir izleyicim sordu onun için anlattım. Bana bebek yeleği olarak soruldu ama ince iple bayan yeleklerinde duruşunu görmeniz için alize angora gold iple anlattım. 

Model örülüş yönünde ters kalplere benziyor. Ama robalı örülen bir bebek yeleğinde tersten göründüğü için kalp şeklini alıyor. Bir kaç tane püf noktasını dikkatle dinlerseniz zorlanmadan yapabilirsiniz. 

Model 13 ilmekle yapılıyor. Aralarda baklava dilimi şeklinde uyguladığımız desen için bir ilmek gerekiyor. Toplamda 14 ilmek ve katlarını ayarlayıp bir tane ilmek ilave etmelisiniz. Sponsorlu Bağlantılar


Ben 3 model olarak küçük bir parça çalıştım. 3 numara şiş kullandım. Yelek yapmak isteyenler 3,5 numara şiş kullanarak 36-38 beden için 4 model+10 ilmek lastik olarak sayıları ayarlayabilirler. 

İlk önce arka taraftan bütün sırayı ters olarak örün. Ön tarafta kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın ve iki ilmek kesin. 9 tane ilmeği düz örüp iki ilmeğin yerini değiştirip kesin.

Bir dolayın bir ilmek ters örün bir dolayın ve iki ilmek kesip 9 ilmek düz örün. İki ilmeğin yerini değiştirip kesin. 

Sonraki sıralarda artırılan ilmeklerle beraber bir tane olan ters ilmekler artmış düz ilmekler ise kesilerek eksilmiş olacak. Artırma sırası 4 tane olunca bu defa ters ilmekler kesilmeye başlanıp aynı anda düz ilmekler de kesilmeye devam edecek.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir