Kalem İle Yapılan Tığ İşi Şal ModeliFarklı bir örnek paylaşmak istedim ve kalem ile yapılan şal modeline karar verdim. Kalem ile yapılmış oya modellerini daha önce mutlaka görmüşsünüzdür. Bu defa kalem ile bayan örgü modeli yapacağız. 

Etol şal veya boyunluk gibi örgülerde farklı model arayanların düşünebileceği bir model. İlk olarak istenilen uzunlukta zincir çekin. Sonra zincirin bittiği yere bir tane sıkı iğne yapın. 6 zincir çekip beşinci zincire batın. 6 adet çekilen her zinciri beşinci zincire sıkı iğne şeklinde kapatın.Sponsorlu Bağlantılar


Sırayı tamamlayınca zincir çekip ilk deliğe batın. Sonra 3 tane sıkı iğne yapın. 1 zincir çekip sıkıştırın ve ilmeği uzatıp kaleme takın. Tekrar deliğe girin ve bir ilmek alıp zincir çekin. İlmeği uzatıp kaleme takın. Bu şekilde 7 tane uzun ilmek elde edeceğiz. Sonra deliğe batıp bir zincir çekin. Sonra deliğin içine 3 tane sıkı iğne yapın. 

Diğer deliğe geçip 3 tane sıkı iğne yapıp tekrar bir zincir çekin ve uzatıp kaleme takın. Kaleme takınca ilmeği sıkıştırın. Her deliğe 7 tane bu şekilde ilmek yapacağız. Sonraki sıraya geçince bu defa 7 tane olan uzattığımız ilmeklerin tam ortada kalan dördüncü ilmeğe batıp 6 zincir çekin ve sonra diğer ilmeklerin tam ortasına batın. Bu şekilde bir sıra delik oluşturun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir