Kalem İle Yapılan Motifli Yelek ve Şal ModeliKalem ile yaptığım motiflerden nasıl hem yelek hemde üçgen şal yapacağınızı geniş kapsamlı olarak anlatacağım. İnce angora ip ve 6 numara tığ birde kalem gerekiyor. Aynı motifi ekleyip yan çevirdiğinizde üçgen şal oluyor. 

Önce 5 zincir çekip bir delik oluşturun. Sonra 5 zincir çekip deliğe batın ve bir tane üçlü tırabzan yapın. 2 zincir çekip bir tane daha delik yapın. Bu şekilde 7 delik oluşturun ve 2 zincir çekip başlangıç noktasına girin ve kapatın. Böylece 8 delik oluşturmuş olacağız. 

İlk deliğe batıp bir zincir çekin ve ilmeği uzatıp kaleme takın. Tekrar deliğe girip bir ilmek çıkartıp bir zincir çekin ve kaleme bu ilmeği takın. Her defasında yeni bir ilmek çıkartıp bir zincir çekiyoruz ve bu ilmeği uzatıp kaleme takıyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Bir deliğin içine 5 tane ilmek oluşturup diğer deliğe geçiyoruz. Her deliğe aynı şekilde 5 adet ilmek oluşturarak sırayı tamamlıyoruz. Son deliğe batıp yeni bir ilmek çıkartın ve 5 zincir çekip ilk ilmeğe batın ve sıkı iğne yaparak kapatın. 

Sonraki ilmeğe batıp sıkı iğne yaparak tutturun. Bu şekilde 5 ilmeği birleştirip 3 zincir çekip aynı şekilde 5 ilmeği birleştirmeye devam edin. 2 yaprak oluşturunca bu defa 9 zincir çekip bir köşe yapın. Zincir çekmeden ilmekleri birleştirin diğer yaprağa geçişte önce 3 zincir çekeceğiz sonra 9 zincir çekerek köşe oluşturacağız. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir