Kalan İplerle Yapılan En Kolay Tığ Örgü TarifiBugün günlerden kalan ipleri değerlendirme günü olsun diye düşündüm. Bir izleyicim bu modeli bana gönderdi ve anlatımını yapmamı istedi. Uzun zamandır tığ ile örgü anlatımı yapmadığımı fark ettim.

Son yıllarda yatak şalı ve genç odaları için yatak örtüsü yapmak çok moda oldu. Oturma odalarındaki koltukları değiştiremiyorsanız bu model ile koltuk şalı yaparak odanızı renklendirebilirsiniz.

Modelin yapımı örgüye yeni başlayanların bile zorlanmadan yapacağı kadar kolay. Bu kolay modeli daha gösterişli bir hale getirmek için en sevdiğim renkleri bir araya topladım.

Örgünün başlangıcı için zincir çekmelisiniz. Önce bir tane tırabzan yapın. Bir zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yapın. Tırabzanın son ilmeğini kapatmayın. Bir zincir ileriye batıp bir tırabzan daha yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Son kalan ilmekleri bir defada toplayın. Bir zincir çekip son tırabzanın olduğu yere batıp bir tırabzan yapın. Bu tırabzanın son ilmeğini kapatmayın. Bir zincir ileriye batıp bir tırabzan daha yapın.

Bu tırabzanın son ilmeğini kapatmayın. Diğer tırabzanın son ilmeği ile birlikte kapatın. Sonraki sıraya geçince bu defa deliğin içine batın. Bir tırabzan yapıp bir zincir çekin. Aynı yere bir tırabzan yapın ve son ilmeği kapatmayın.

Diğer deliğe atlayıp buraya bir tırabzan yapın. Son ilmeklerini kapatmadan yaptığınız tırabzanları bir defada kapatın. Bu şekilde örerek devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.