Kalan İplerle Rengarenk Bebek Örgüsü ModeliBugünkü modelimiz evde kalan ipleri değerlendirebileceğiniz rengarenk bir örgü modeli olacak. İste iki renkli ister rengarenk yapabileceğiniz bir örgü modeli. Bebek örgülerinde çok güzel olacaktır.

Modelimiz tekli sayılarla başlanıyor. Bu modelde ana renk kullanmanız gerekiyor. Bu ana renk üzerine istediğiniz kadar renk kullanabilirsiniz. İlk olarak ana renk için kullanacağınız iple örgüye başlıyoruz. Önce bütün ilmekleri ön sırada düz olarak örün. Sonra ilmekleri arka sırada ters olarak örün.

Örgünün ön sırasında renk değiştirin. Kenar ilmeğini düz örüp ipi örgünün arka tarafına alıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği çift dolayarak düz örün. Sıra boyunca bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmeği çift dolayarak düz örün. Örgünün arka sırasında ön sırada örmediğimiz ilmekleri ters örüp çift doladığımız ilmekleri örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasına geçince tekrar ana renk olan ipe geçeceğiz. Arka sırada ördüğümüz ilmekleri ön sırada düz olarak örerken örmeden atlanan ilmekleri tekrar örmeden atlatacağız. Çift doladığımız ilmekleri bu sırada örmeden atlatmalıyız. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri atlamadan düz olarak örün.

Örgüye şeklini veren sıra bu sıra oluyor. Örgünün tekrar ön sırasına geçince ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlamalıyız. Ana renk 4 sıradan oluşmaktadır üzerinin renkli olan bölümü ise 2 sıradan oluşmaktadır. Cıvıl cıvıl renkler kullanılarak bebek battaniyeleri yapabilirsiniz. Kullanacağınız iplerin aynı kalınlıkta olmasına dikkat edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.