Kalan İpleri Değerlendirmenin Eğlenceli YoluBugün eğlenceli ve kalan ipleri değerlendirebileceğiniz bir model ile karşınızdayım. Modeli isterseniz iki renk ile yapın isterseniz de her sırasına ayrı bir renk kullanarak rengarenk yapın. 

4 ilmek ve katlarını ayarlayıp 3 ilmek ilave ederek örgüye başlayın. Önce bütün ilmekleri ön yüzde düz olarak örün. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters olarak örün.

Örgünün üçüncü sırasında ön yüzde bütün ilmekleri terse çevirip örün. Örgünnü arka tarafında bu defa ilmeklerin hepsini tekrar terse çevirerek örün. Böylece ilk rengimizle işimiz bitecek. Ön tarafta ipi değiştirip örmeye başlayın. İlk üç ilmeği düz örüp ip arkadayken bir ilmek örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tekrar 3 ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlayarak devam edin. Örgünün arka tarafında üç ilmek ters örüp bir ilmek örmeden atlayın. 3 ilmek ters örüp bir ilmek örmeden atlayarak devam edin. 

Ön tarafa geçince bütün ilmekleri atlamadan ters olarak örün. Arka tarafa geçince tekrar ilmekleri terse çevirip sırayı tamamlayın. Her renk ile 4 sıra örüyoruz sonra renk değiştiriyoruz. Önce öreceğiniz ipleri yan yana koyarak renk uyumuna bakın. İster açık renkten koyu renge doğru gidin ister zıt renkleri kullanın. 

Her türlü bebek örgüsünde kullanılabilir. Battaniye ve hırka yelek gibi örgülerde mutlaka denemelisiniz. Kullandığınız ip kalınlıklarının aynı olmasına özen gösterin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir