Kahve Çekirdeği Modelini Birde Böyle DeneyinBugün kahve çekirdeği modelini daha farklı kullandığımız bir model hazırladım. Kahve çekirdeği modeli çok bilinen çok eski modeller arasında yer alıyor. Çok çabuk örülen kolay bir örgü modeli. Bu modeli bebek örgülerinde ve bayan örgülerinde kullanabilirsiniz.

Model 3 ilmekle yapılıyor. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım. Toplamda 5 ilmek ve katlarını kullanıyoruz. Bu model lastiksiz olarak kullanabilirsiniz. İlk olarak örgünün arka sırasında örmeye başlıyoruz. İlk iki ilmeği düz olarak örün. Sonraki 3 ilmeği ters olarak örün. Sıra boyunca 2 ilmek düz 3 ilmek ters olarak örüyoruz. Örgünün ön sırasına geçince iki ilmeği ters sonraki 3 ilmeği düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sıra boyunca 2 ilmek ters 3 ilmek düz şeklinde sıra boyunca örüyoruz. Örgünün arka sırasına geçince sıra boyunca ilmekleri aynen oldukları gibi örüyoruz. Örgünün ön sırasına geçince ilk iki ilmeği ters olarak örün. Sonraki 3 ilmeği düz olarak örün. İlk ilmeği diğer kalan iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. 2 ilmek ters örüp 3 ilmeği önce düz olarak örün. Sonra bu 3 ilmeğin ilk ilmeğini diğer iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.

Örgünün arka sırasında iki ilmek düz örün. 2 taneye düşürdüğümüz ters ilmeklere gelince bir ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek ters örüp iki ilmek düz örerek örgüye devam edin. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri oldukları gibi aynen örün. Örgünün arka sırasında ilmekleri tekrar aynen oldukları gibi örün. Örgünün ön sırasında son kez ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri tekrar ters örerek tamamlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.