Kahve Çekirdeği Bayan Bot Patik ModeliKahve çekirdeği bayan bot patik modelini görünce çok beğendim sizlerinde yapımını merak edeceğinizi düşünerek paylaşmak istedim. Açık tonlarda patik ipi kullanılarak yapılan bu bot şeklindeki patik modeli soğuk kış günlerinde ayaklarınızı sıcacık tutacaktır.

37-38 numara ayaklar için uygundur. Tek renk ip ve 3 numara şiş kullanılmaktadır. Patik modelinin yapımına 97 ilmekle başlanıyor. Ayak numarasını artırmak veya küçültmek için 5 ilmek artırıp eksilte bilirsiniz. İlk olarak patik modelinin taban kısmından örmeye başlıyoruz.

16 haroşa sırası oluncaya kadar örün. Bundan sonra ilmekleri 3 bölüme ayırın. 40 ilmek 17 ilmek ve son olarak tekrar 40 ilmek şeklinde 3 parçaya ayırın. İlk 40 ilmeği örerek devam edin. Tam ortada kalan 17 ilmekle iki kenardan ilmek keserek patik modelinin burun kısmını oluşturacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Ortadaki 16 ilmeği örüp ön yedinci ilmeği yanındaki ilmekle beraber örüp örgüyü çevirin. Tekrar 16 ilmek örüp on yedinci ilmeği yanındaki ilmekle beraber örüp tekrar örgüyü çevirin. Bu şekilde sadece ortadaki 17 ilmeği örerek iki kenardaki ilmekleri eksilterek burun kısmını oluşturun.

İki kenarda 20 ilmek kalıncaya kadar ilmek eksiltin. İki kenarda 20 ilmek ortada 17 ilmek yani toplamda 57 ilmek kalınca eksiltme işlemini bitirin. Bundan sonrasında kahve çekirdeği modeli kurun. Kahve çekirdeği modeli patik modelinin bilek kısmını oluşturacak. En son olarak iki üç sıra haroşa ile lastik yapın ve patik modelini bitirin. Bu şık patik modelinin anlatımını gülümseten marifetler kanalı yapmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.