Kağıt İpten Şık Çanta ModeliKendi çantanızı kendiniz yapmak istiyorsanız kağıt iple yapılan bu çanta modelini mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Spor şık bir çanta modeli ile birlikteyiz.

Çantanın yapımı için bej rengi kağıt ip, taba rengi fermuar, 2 adet fermuar başı ve çanta sapı gerekiyor. Çanta sapı suni deri iple yapılıyor. Ama isterseniz çanta ipi ile de yapabilirsiniz. 3,5 milimlik tığ ile 60 zincir çekerek çanta yapımına başlayın. Hemen sonrasında sıkı iğne yapmaya başlayın.

1 zincir çekip geri dönerek hemen dibindeki sıkı iğnenin üzerine tekrar sıkı iğne yaparak sırayı tamamlayın. Her defasında bitiş kısmına çift batarak tamamlayın. Çanta modelinin tamamı sıkı iğne ile devam ediliyor. Çantanın taban kısmı için artırma yapılarak devam ediliyor. Sonrasında artış yapılmıyor.Sponsorlu Bağlantılar


Bitiş kısmında çift batarken başlangıç kısmında bir zincir çekip hemen başlayarak 28 sırayı tamamlayın. Bundan sonrasında artırma yapmadan örgüye devam edin. Biraz büyük ebatlı bir çanta modeli. Son günlerde büyük çantalar çok moda. Artırma yapılan kısımdan sonrasında 28 sıra örülecek.

Çantanın yüksekliği 39 santim genişliği ise 59 santim gelmektedir. Bu şekilde 2 parça örün. Sonrasında makinede  kenarlarını dikerek birleştirin. Sonra fermuarı geçirin. Fermuarı geçirirken kenarlarında sap yerini ayırmayı unutmayın.

Çantanın yapımında 400 gram ip kullanılmıştır. Suni deri iple sap kısmını örün. Süet ipi 3 kat yapın. 6 milimlik tığ kullanın. 3 zincir çekin. Hemen dibindeki zincire batın. Tekrar hemen yanına batıp bir ilmek daha çıkartın. Ortadaki ilmeği çıkartıp önce en baştaki ilmeği örün.

Sonra ikinci ilmeği sonra üçüncü ilmeği örün. Aynur hanımın hazırladığı bu kolay ve şık çanta modelini yapmak istiyorsanız alt taraftaki videoyu izleyebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir