Kadın Yelek Modelleri ile Verev Ajurlu Yelek Şal ModeliEn çok ilgi gören konuların başında kadınlar için yelek modelleri gelmektedir. Bu talebi karşılayacağınız düşündüğüm modellerin yanında çok güzel bir modelin anlatımını da yapacağım.

Anlatımını yapacağım model biraz ağır ve tam çeyiz için uygun bir model. Modeli hem yelek hem şal olarak kullanabileceğiniz gibi sadece bir model yaparak örgüleriniz için hoş bir başlangıç olarak da kullanabilirsiniz. 

Dilerseniz önce modelin sayılarından bahsedelim. Model 15 ilmekle yapılırken arada kullanılan bir ilmek ile birlikte toplamda 16 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Son olarak bir tane kenar ilmeği ilave etmelisiniz. Örgünü başlangıcı lastik istemiyor ama dilerseniz lastik üzerine de yapabilirsiniz.

RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYINCA BÜYÜK HALİNİ GÖREBİLİRSİNİZ. 

Modele başlarken çift şişe üzerine ilmekleri takmalısınız. Böylece örgünün başlangıcı gevşek olacaktır. İki sıra bütün ilmekleri düz olarak örün. Sonra modeli kurmaya başlayalım. İlk iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. 2 ilmek ters bir ilmek düz 2 ilmek ters bir ilmek düz örün.

Bir ilmek dolayın bir ilmek düz örüp bir ilmek daha dolayın. 1 ilmek düz 2 ilmek ters bir ilmek düz 2 ilmek ters örüp sonraki iki ilmeğin yerini değiştirin. 3 ilmeği düz örerek kesin. 2 ilmek ters bir ilmek düz 2 ilmek ters bir ilmek düz örüp modeli tekrarlayın. Arka taraftan ilmekleri aynen olduğu gibi örün.

 

Ön tarafta ilk iki ilmeği birlikte kesip diğer ilmekleri aynen örün. Son düz ilmeği örünce bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp iki ilmeği tersten girerek eksin ve bir ilmek artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Modeli arka taraftan aynen örüp ön tarafta ilk iki ilmeği kesin. Sonraki ilmekleri aynen örün. Ajurlu bölüme gelince önce bir ilmek dolayıp artırın ve ilk ilmeği düz örün. Sonra tekrar bir ilmek artırıp sonraki iki ilmeği bilikte kesin. Her yeni sırada artan ilmekleri ikişerli olarak kesip aralarda artırma yapmayı unutmayın.

Kestiğimiz ilmekler 3 tane kalıncaya kadar bu şekilde modeli tekrarlamaya devam edin. Sonra modeli tamamlamış olacaksınız. Arada bir sıra düz örüp boşluk verin. İster sadece bu haliyle örgü başlangıcı olarak kullanın. İster modeli tekrar kurarak yelek veya şal yapımına devam edin.

Birbirinden güzel modelleri sizler için araştırıp paylaşmaya devam edeceğim. Bütün modellerin anlatımını aynı anda yapamıyorum. Ama zaman içinde sizden gelen istekleri değerlendirip anlatımlarıma devam edeceğim. Şimdi dilerseniz resimli galeriyi inceleyip alt bölümde videoyu izlemenin tadını çıkartabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.