Kadın ve Erkekler İçin Ajurlu Kutular Örgü ModeliHem kadın hem erkek örgülerine çok yakışacak olan ajurlu bir örgü modeli paylaştım. Biraz toparlayan bir örgü modeli oldu. Erkekler için hırka modeli yapabilirsiniz. Kare desenli bir örgü modeli. Her bir desen farklı olarak hazırlanıyor. Model 8 ilmek ve katları ile yapılıyor.

Kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek dolayıp sonraki 2 ilmeği beraber düz örün. Tekrar bir ilmek dolayıp iki ilmeği beraber düz örelim. Bu şekilde 8 ilmek örelim. Sonraki 8 ilmeği ters olarak örelim. Sonra tekrar ajurlu bölümü tekrarlayalım. Örgünün arka sırasında ön sırada ters örülen ilmekleri düz olarak örelim. Ajurlu bölümü ise ters olarak örelim. Ön sıraya geçince iki ilmeği beraber düz örüp bir ilmek artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Önceki sırada önce artırıp sonra iki ilmeği beraber keserken bu sırada önce iki ilmeği beraber kesip sonra artırma yapalım. Sonraki 8 ilmeği düz olarak örelim. Ajurlu bölüm her defasında bu şekilde değişecek. Diğer bölüm ise 2 sıra düz 2 sıra ters şeklinde devam edecek. Sonra ajurlu bölümün üzerine düz olan bölümü düz olan bölüme ise ajurlu olan bölümü uygulayarak örgüye devam edeceğim.

Fikir olsun diye bu modeli de sizlerle paylaşmak istedim. Çok kalın şişlerle bu modeli çalışmanızı tavsiye etmem. Ben modeli çalışırken 3 numaralı şiş kullandım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.