Kadın Örgülerinde Kullanılan Gemici Düğümü Örgü ModeliÇok zarif ve incecik görünümü ile gönülleri fetheden gemici düğümü örgü modeli ile birlikteyiz. Baharlık bayan örgülerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Alize diva kullandım. Bu ip yazlık örgülerde çok zarif oluyor.

Önce ilmekleri şişe takın. Önce ilmeklerin hepsini ters olarak arka taraftan örün. Sonra ön tarafa geçince ilmekleri düz örün. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve ikinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp iki ilmeği birlikte düz örerek kesin.

Tekrar iki ilmek sayıp ara boşluğuna girin ve buradan yeni bir ilmek çıkartın. Sonra arasına girdiğimiz iki ilmeği düz örerek kesin. Her iki ilmeğin arasındaki boşluktan bir ilmek çıkartın ve iki ilmeği düz örüp kesin. Sponsorlu Bağlantılar


Diğer sıraya geçince ikişerli olarak görünen ilmekleri önce tersten girerek birlikte düz örün. Aynı ilmekleri bir kezde düz olarak örün. Bakıldığı zaman ilmekler kendi arasında ikişerli olarak ayrılacaktır.

Bu ikili ilmekleri ters tarafından girip kesme işlemi yapar gibi düz örüp sonrada düz yönünden girerek düz örün. Modelin arka tarafına geçin ve ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçip ilmekleri düz olarak örün ve aynı şekilde modeli tekrarlayarak devam edin. 

Etol şal yapmak için bu modeli düşünebilirsiniz. Kullandığım ip oldukça ince yapıdadır. Angora iplerle örülünce yaklaşık olarak aynı görüntüye sahip olacaktır. Ama kalın iplerle görünümü değişecektir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir