Kabartmalı Kalpler Tığ işi Bayan Örgü ModeliBayan örgülerinde kullanabileceğiniz kolay ve şık tığ örgü modeli anlatımı ile birlikteyiz. İki sıradan meydana gelen bir model. Önce zincir çekip hazırladım. İlk başlangıç olarak 7 tane üçlü tırabzan yaptım. 

Hiç zincir çekmeden dördüncü zincire batıp buraya 3 tane üçlü tırabzan yaptım. Araya 3 zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yaptım. Hiç zincir çekmeden dördüncü zincire batıp araya 7 tane tırabzan yaptım. 

Tırabzanların arasına 3 tırabzan arası 3 zincir tekrar 3 tırabzan şeklinde modeli yerleştiriyoruz. Önemli olan aradaki modeller diğer tırabzanlı bölümü dilediğiniz gibi sayılarını değiştirerek kullanabilirsiniz. Sponsorlu Bağlantılar


İkinci sıraya geçtiğimiz zaman ilk 7 tırabzanı yapıp 3 zincir çekeceğiz. Bir önceki sırada yaptığımız 3 tırabzanın sonuncusunun arasına girerek buraya 3 tırabzan yapın. Modelin ortasındaki deliğe geçip buraya da 3 tırabzan yapın. Araya 2 zincir çekip aynı deliğe 3 tırabzan daha yapın. Devamındaki tırabzanın arasına girip 3 tırabzan daha yapın. 

3 zincir çekip aradaki tırabzanları tekrarlayın. 3 zincir çekip tırabzanların ortasında kalan tırabzanın arasına girip 3 tırabzan yapın ve devamında deliğe geçip 3 tırabzanda buraya yapın. Araya 2 zincir çekip modelin diğer yarısını tekrarlayın. Önce deliğe 3 tırabzan yapıp devamındaki tırabzanın arasına 3 tırabzan yapıp 3 zincir çekin ve arada kalan tırabzanları yapın. 

Böylece modeli tamamlamış olacağız. İkinci modeli kurarken ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayıp önce 7 tırabzanı yapın. Hiç zincir çekemeden modelin ortasındaki deliğe batıp buraya 3 tırabzan yapın. Araya 3 zincir çekip aynı deliğe yeni 3 tırabzan yaparak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir