Kabarık Haroşalar Örgü ModeliGörenlerin haroşa zannettiği kabartmalı görüntüsü ile beğenileri kazanan yeni model anlatımını görmek ister misiniz? Haroşaya benzediği için erkek örgüleri, boyunluk ve bere gibi örgülere de çok yakışacaktır. 

Model istenilen ilmeklerle başlanabilir. Orta kalınlıkta ip ve 4 numara şiş ile yaptım. İlmekleri ayarlayıp şişe takın. İlk olarak ön tarafta bütün ilmekleri düz olarak örün. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeğin arasındaki boşluğa girip bir tane ilmek çıkartın. Çıkartılan yeni ilmeği şişe takın. Sonra iki ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tekrar ilmeğin arasındaki boşluğa girip bir ilmek çıkartın ve şişe takın. Sonra iki ilmek olarak örmeden diğer şişe aktarın. Son kalan iki ilmeği sadece düz örün. Örgünün arkasını çevirip ilk iki ilmeği düz örün. Sonraki çiftli görünen ilmekleri birlikte düz örerek kesin. 

Böylece iki katına çıkan ilmekler eski sayısına geri dönmüş olacak. Sıra sonuna kadar bütün ilmekleri ikişerli olarak kesin. Tekrar ön tarafa geçince ilmekleri arka tarafından girerek düz örün. Arka tarafta ilmekleri ters olarak örün. 

Tekrar ön tarafa geçince modeli tekrarlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeğin arasındaki boşluğa girin ve bir ilmek çıkartın. Çıkartılan ilmeği şişe takın. Sonra iki ilmek olarak örmeden diğer şişe atlatın.

Önce ikişerli hale getirilen ilmekleri sonraki sırada keserek haroşa yaptığımız için daha belirgin hale geliyor. şık ve sade görünümü ile kışlık tüm örgülerde severek kullanacağınızı düşünüyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.