Kabak Çiçekleri Yelek ve Bebek Örgü ModeliAlize süperlana klasik yelek modeli yapımında sıkça kullanılan bir iptir. Bu iple yelek modeli için nasıl modeller yapılabileceği sıkça sorulmaktadır. Bu yüzden sizlere yelek modeli anlatacağım.

Zor model istemiyorsanız size anlatacağım yelek modeli tam size göre demektir. Ben modeli alize süperlana klasik ip ve 3,5 numara şiş ile çalıştım. İsterseniz angora iple bu modeli yapmayı düşünebilirsiniz. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son iki tane kenar ilmeği ilave edin.

Önce ilmekleri hazırlayın. Sonra ön sırada bütün ilmekleri düz örün. Sonra örgünün arka sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra bir ilmek ters örüp bir ilmek dolayın. Bundan sonrasında bütün ilmeklerin arasında bir kez ip dolayıp hepsini ters örün. Son ilmeği ördükten sonra artırma yapmadan kenar ilmeğini ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar örgünün ön sırasına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki 3 ilmeği arasındaki dolanan ilmekleri serbest bırakıp boyunu uzatın. Sonra bu 3 ilmeğin sonuncusunu yer değiştirmeden içine girerek düz örün. Sonra ipi bir kez dolayın ve 3 ilmeği düz örerek toplayın.

Sonraki 3 ilmeğin boyunu uzatın. Sonra son ilmeği düz örüp bir kez ipi şişe dolayın. Böylece iki ilmek elde etmiş olacaksınız. Sonra 3 ilmeği düz örerek toplayın. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün.

Tekrar örgünün arka sırasında ilmekleri ters örerken aralarda birer tane ilmek dolayın. Böylece örgünün ilk başlangıcındaki işlemlere geri dönmüş olacaksınız. Modelde kaydırma yapmıyoruz aynı ilk başlangıçtaki gibi örmeye devam ediyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir