İzlenme Rekorları Kıran 9 Adet Tığ Oya Modeli Aynı YerdeSevgili hanımlar o kadar çok tığ oya modeli var ki insan hangisini paylaşacağını şaşırıyor. Bende en çok izlenen ve beğenilen 9 adet tığ oya modelinin anlatımını tek sayfada paylaşmaya karar verdim.

Renkleri ve modelleri ile sizleri büyüleyecek olan bu tığ oya modellerini hemen yapmayı düşüneceksiniz. Eğer tığ oya yaparak satış yapıyorsanız bu modelleri mutlaka incelemenizi öneririm.

İlk tığ oya modeli sonsuzluk çiçekleri modeli olacak. Biraz ağır bir model olduğu için ister namaz örtüsünün ön kısmına yapın ister mutfak havlusu kenarına yapın. Yörelere göre değişiklik gösteren tığ oya modelleri bazı yörelerde çok ağır tercih edilmektedir.

İkinci tığ oya modeli ise çok değişik şekilde yapılmış olan fıstıklı oya oluyor. Fıstıklı oya modelleri daima hoş görünen ve yapılması emek isteyen modellerden oluşmaktadır. Tabi ne kadar emekli olursa tığ oya modelleri de o kadar güzel oluyor.

Üçüncü sırayı 1015 ilmekli tığ oya modeli alıyor. Bu tığ oya modelleri görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu tığ oya modeli hazırlanırken ilmeklerin boyu uzatılıp kısaltılarak motiflerin büyüklüğü ayarlanabiliyor.

Dördüncü sırayı çeyizlerin vazgeçilmezi kırmızı yazma oyası alıyor. Ortasındaki taş boncuklar sayesinde hazırlandığı çeyizlerin baş tacı oluyor. Düğünlerde mutlaka kullanılan kırmızı yazma için bu tığ oya modelini mutlaka kullanmanızı öneririm.

Beşinci sırada tasarım olarak hazırlanan tek sıra tığ oya modeli var. Sıralı tığ oya modelleri ip kopartılmadan yapıldığı için hem örerken hemde kullanırken sağladığı avantaj sayesinde sıklıkla tercih ediliyor.

Altıncı sırada havlu kenarı için bile kullanılabilen çok ağır ve ihtişamlı bir tığ oya modeli var. Görünümü ile herkesi kendine hayran bırakan bu tığ oya modelini ister yazma kenarına, ister namaz örtüsü kenarına isterseniz de mutfak havlusu kenarına mutlaka kullanmalısınız.Sponsorlu Bağlantılar


Yedinci sırayı çeyiz için kullanılan ve oldukça ağır görünen bir tığ oya modeli alıyor. Paylaşıldığı anda izlenme rekorları kıran bu tığ oya modeli ağır model sevenlere göre.

Sekizinci sıradaki tığ oya modeli açıkçası benim favorim olan papatyalı model oldu. Kullanılan renkleri ve farklı görüntüsü ile benim gönlümü kazandı. Model istenirse biraz daha küçük olarak çalışılabilir.

Dokuzuncu ve son tığ oya modeli diğer modellere göre daha zarif ve daha kibar bir görünüme sahip. Birbirinden farklı yapılışları ve görünümleri olan tığ oya modellerine yer vermeyi amaçladım. Tüm bu modellerin anlatımını oya ve dantel dünyası kanalının sahibi Derya hanım yapmaktadır. Tüm modellerin videolu anlatımlarını sırasıyla alt bölüme ekledim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir