İster Yelek İster Battaniye İsterseniz de Lif YapınYapımı çok basit aynı zamanda kışlık bir örgü modeli ile birlikteliğimize devam ediyoruz. Battaniye ve lif yapımı gibi değişik yerlerde kullanabileceğiniz bu modeli öncelikle nerede kullanacağınıza karar verin. Sonra 4 ve katlarını zincir çekerek başlayın. 

Sonra iki zincir daha çekip batın ve sıkı iğne yapın. Bir sıra sıkı iğne yapın. İkinci sıraya geçerken 3 zincir çekip ilk deliğe batın. Buraya üçlü tırabzan yapın. Yan yana batarak 5 tane tırabzan yapın. İlk 2 tırabzan kenar için kullanılacak. 3 tırabzan model için kullanılacak. Sponsorlu Bağlantılar


İlk tırabzanın dibine batıp buradan bir ilmek uzatın. İpi bir kez dolayıp aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. İpi dolayıp üçüncü kez aynı yerden bir ilmek çıkartın. Çıkartılan ilmekleri iki defada örerek kapatın. İlk sırada sadece bir defaya mahsus olmak üzere bir ilmek atlayıp ikinci ilmeğe batıp 3 tırabzan yapın. İlk tırabzanın dibine batıp üç defada çekeceğimiz bir dolgu yapın.

Sırayı tamamlayınca iki zincir çekip geri dönün. Her tırabzana bir kez batıp sıkı iğne yapmaya başlayın. Dolguların üzerine batmadan 3 tane sıkı iğne yaparak devam edeceğiz. 

Bir sıra sıkı iğne yapacağız sonraki sırada ise 3 tırabzan yapıp bu tırabzanın üzerine bir dolgu yaparak öreceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.