İster Yazlık Örgülerde İster Kışlık Örgülerde KullanınAlize diva ile çalıştığım model yazlık örgü görünümünde oldu. Kullandığınız ip ile kışlık örgü haline getirebilirsiniz. Hoş bir model olduğunu söyleyebilirim. 

Örgüye başlarken ilk sırayı düz olarak örün. Sonraki sırayı bu defa ters olarak sıra sonuna kadar örün. Böylece örgünün ön tarafına geçmiş oluyoruz. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği ters olarak örün. Bir dola bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek ters örerek sırayı tamamlayın. Sponsorlu Bağlantılar


Arka sıraya geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Üzerinde dolayıp ipi arkaya alarak örmeden atladığımız ilmeği birlikte örmeden atlatın. Sonraki sırada ilmeğin boyunu uzatmak için bir ilmek dolayın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlayın ve bir ilmek dolayarak devam edin.

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve doladığımız ilmeği bırakıp ipi arkaya alın ve iki ilmeği örmeden atlatın. Sonraki ilmeği ters örüp önceki iki ilmeği bu ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Eksilen ilmeğin yerine bir ilmek dolayıp devam edin. 

Sonraki sırayı düz örerek tamamlayın. Arka yüzde bütün ilmekleri ters örün. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcında yaptıklarımızı tekrarlayarak devam ediyoruz. Bu arada bıraktığımız boşluğu dilerseniz değiştirebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.