İster İki Renkle Yapın İster RengarenkEminim herkesin evinde örgülerden kalan ipler bulunmaktadır. İster bu ipleri değerlendirin ister iki renkli olarak yapın. Bebek örgüleri ve erkek örgülerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Model iki sıradan oluşmaktadır. İlk olarak beyaz renk ile bütün ilmekleri ön yüzde düz olarak örüyoruz. Arka tarafa geçince bu defa ilk kenar ilmeğini alıp ipi arkaya alarak üç ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. Sonraki üç ilmeği ters olarak örüp ipi arkaya alın ve üç tane ilmeği örmeden atlatın. Sponsorlu Bağlantılar


Ön yüze geçince diğer renge geçin. Bütün ilmekleri ön yüzde düz olarak örün. Arka yüze geçince ilk baştaki 4 ilmeği ters örüp ipi arkaya alın ve üç ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. 3 ilmek ters örüp ipi arkaya alın ve üç ilmeği ters örün. Bu şekilde sırayı tamamlayınca diğer ipe geçin.

Bu defa ilk iki ilmeği düz örün örmeden atladığımız ipi şişe takıp ilmekle birlikte düz olarak örün. Aradaki 5 ilmeği düz örüp tekrar alt sırada kalan ipi şişe alıp ilmekle birlikte kesin. 

Arka yüze geçince aynı şekilde her defasında kaydırarak üç ilmeği örüp üç ilmeği örmeden atlatın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir