İster Düz İster Volanlı Yapabileceğiniz Örgü BaşlangıcıBugün sizlerle düz veya volanlı olarak yapabileceğiniz bir örgü başlangıcı anlatacağım. Farklı bir ilmek atma tekniği ile yapılan model sadece bir farkla volanlı bir örgüye dönüşebilir. Bu başlangıç modelini lastik yerine kullanabilirsiniz.

İlk olarak bir ilmek atın. İlk ilmeği istediğiniz şekilde atabilirsiniz. Sonra baş parmağınıza doladığınız ilmeğin içinden değil altından geçerek bir ilmek çıkartın. Parmağınızdaki ipi bırakmadan bu defa parmağınızdaki ipin içinden geçerek bir ilmek çıkartın.

Üçüncü ilmeği aynı ipin altından geçerek alın. Dördüncü ve son ilmeği ipin içinden girerek alın. Parmağımıza doladığımız ipin önce altından geçerek bir ilmek alın sonra içinden geçerek bir ilmek alın. Aynı ilmeğin altından geçerek üçüncü ilmeği alın. Son ilmeği ipin içine girerek alın.

İlmek sayısı 4 taneye tamamlanınca parmağınızdaki ipi bırakıp sıkıştırın. Sonra tekrar parmağınıza ipi dolayıp önce altından sonra içinden sonra tekrar altından ve en sona olarak içinden girerek ilmek sayısını 4 taneye tamamlayın. İlmek sayısını tamamlayınca ipi bırakıp sıkıştırın.Sponsorlu Bağlantılar


İstenilen sayıya ulaşınca tek bir ilmek atarak bitirin. Örgüyü çevirip örmeye başlayın. İlk 3 ilmeği düz örün. Sonraki 4 ilmeği birlikte düz örüp ipi şişe dolayın ve aynı ilmekleri bir daha düz örün. Tekrar 4 ilmek alıp birlikte düz örüp ipi şişe dolayın ve bir daha düz örün. Bu sırada 4 tane olan ilmek sayısı 3 taneye düşmüş olacak.

Sırayı bitirince üçerli olan ilmeklerin başındaki ve sonundaki ilmekleri yanındaki ilmeklerle beraber ters örerek kesin. Ortada kalan ilmekleri ters örün. Bu şekilde düz örgüler için başlangıç modeli olarak kullanabilirsiniz. Son sırada yaptığımız kesme işlemlerini yapmadan devam ederseniz artan ilmek sayısı nedeni ile volanlı örgü başlangıcı olarak kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir