İster Bebek İster Erkek Örgüsü YapınKullandığınız renklere bağlı olarak ister bebek örgüleri yapın ister erkek örgüleri... Kullandığım renk haki yeşili diye bilinen oldukça ağır bir renktir. Bu rengi açacak olan beyaz rengini de kullanarak çok güzel bir model meydana getirdim. Aslında eskilerin bebek örgülerinde çokça kullandığı bir model.

Önce lastik örün. Genel olarak koyu renkli iple lastik yapmayı seçin. Lastiğin üzerine geçince önce ön yüzde düz sonra arka yüzde ters olarak örün. Sonra renk değiştirin. İki ilmeği düz olarak örün.

Sonraki iki ilmeği ipi arkaya alarak örmeden atlatın. 4 ilmek düz örüp iki ilmeği örmeden atlatın. Sadece kenar kısımlarında model yarım olduğu için 2 ilmek örün diğer kısımlarda 4 ilmek düz örün. Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüze geçince aynı ilmekleri bu defa ters olarak örün. İpi ön tarafa alarak iki ilmeği örmeden atlatın. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve şişteki ilmekle örmeden atlanan ilk ilmeğe yer değiştirin.

Örmeden atlanan ilmek tekrar örmeden atlanırken yer değiştirilip modelin içine alınan ilmek düz örülecek. Sonraki ilmek tekrar yer değiştirip aynı şekilde devam edilecek. 

Bu sırada örmeden atlanan ilmekler iki yana açılıp örmeden atlanacak. İçeriye alınan ilmekler düz örülecek. Aradaki iki ilmek düz örülüp sonraki ilmekler yer değişip örülecek. Arka yüzde bütün ilmekler atlanmadan ters olarak örülecek.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir