İstek Alan Ara Modeli Ana Model Olarak AnlattımSevgili hanımlar özellikle bayan yelek yapımında modelin arasında ara model kullanılmaktadır. Ara model kullanımı örgüyü daha ağır göstermektedir. Son zamanlarda ara model olarak bugün anlattığım modelin yapımı sıklıkla sorulmaktadır.

Bende ara modeli olarak kullanılan bu modeli ana model olarak hazırladım. Modeli bu şekilde yapmak isteyenler modeli 3 ilmek olarak kullanıp aralarda ikişer tane ters ilmekle birlikte kullanmalılar.

Modeli hemen lastik örmeden kullanabilirsiniz. Ara model olarak kullanmak isteyenler aynı sayılarla ve aynı şekilde yapmalılar. Sadece bu modelin aralarına kullanmak istedikleri ana modeli koyarak örebilirler.

Örgüye başlarken önce ilk iki ilmeği ters örün. Sonra ipi şişe bir kez dolayıp 3 ilmeği birlikte düz olarak örün. Sonra bir kez daha ipi şişe dolayıp iki ilmek ters örün. Aralarda örülen her iki ters ilmeğin sonrasında bir ilmek artırıp 3 ilmeği düz örerek kesin ve tekrar bir ilmek artırarak devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Modelin arka tarafını çevirince 2 ilmek düz örün. Modelin olduğu 3 ilmeğe gelince önce üçüncü ilmeği ters örün. Sonra ilk ilmeği ters örüp son olarak da ikinci ilmeği ters örün. Aradaki 2 ilmeği düz örün.

Modelin olduğu ilmekler de önce son ilmeği örüp sonra başa dönerek ilk ilmeği ve ikinci ilmeği ters olarak örün. Ön tarafa geçince aynı şekilde 2 ilmeği ters örüp bir ilmek artırın ve 3 ilmek kesip tekrar bir ilmek artırarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.