İri Haroşa Görünümlü Yeni Örgü ModeliHaroşa örgünün kullanıldığı her yerde kullanabileceğiniz iri haroşa görünümlü örgü modelini görmek ister misiniz? Haroşa örgüden daha belirgin hatlara sahip olan modelin yapımı da oldukça kolay ve zevklidir.

Modelin yapımı için 2 ve katlarına ihtiyacımız var. Model haroşa olarak örüldüğü için kıvrılma yapmıyor. Yapacağınız örgülerde bunu göz önünde bulundurarak karar verin. Ama istenirse lastik üzerine de modeli yapabilirsiniz. İlk olarak bütün ilmekleri ters örerek başlayın.

Başlangıç sırası için önce örgünün arka tarafından örmeye başlıyoruz. Sonra ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra ipi ön tarafa alıp iki ilmeği birlikte ters örerek kesin. Bu iki ilmeğin ilkini şişten çıkartıp kalan ilmeği bir kez daha ters olarak örün.

Tekrar iki ilmeği birlikte ters örerek kesme işlemi yapın. Bir ilmeği şişten çıkarıp kalan ilmeği ters örerek deva edin. İki ilmeği birlikte kesip sonra ilmeğin bir tanesini tekrar ördüğümüz için herhangi bir ilmek eksilmesi söz konusu olmuyor. Hiç ara vermeden her iki ilmeği birlikte önce keser gibi ters örün. Sonra ilk ilmeği çıkartıp kalan ilmeği bir kez daha ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Model arka tarafta sadece ters örülerek bitene kadar devam edecek. Tekrar ön tarafa geçince önceki sırada kenar ilmeğinden sonraki iki ilmeği birlikte ters örmüştük. Bu defa kenar ilmeğinden sonra bir ilmek daha ters örüp sonraki iki ilmeği birlikte ters örerek kesin.

İlk ilmeği şişten çıkartıp kalan ilmeği tekrar ters örün. Bir önceki sıradaki işlemleri bu defa modeli kaydırarak tekrarlamalıyız. Alize hapy baby ip ve 4 numaralı şiş ile modeli hazırladım. Şiş kalınlaştıkça haroşa görünümü daha belirgin ve dikkat çekici oluyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.