İri Dalgalı Haroşalar Örgü ModeliSade ve şık model sevenlerin beğeneceğini düşündüğüm iri dalgalar halinde görünen bir model yapımını vereceğim. Çok amaçlı olarak birçok örgüde kullanabilirsiniz.

Erkek örgüleri, kadın örgüleri ve çocuk örgüleri gibi birçok yere uygundur. Kalın dokusu nedeni ile kışlık örgülerde kullanmanızı öneririm. Kullandığınız şiş ve ip kalınlığı arttıkça model 3 boyutlu bir görünüme kavuşacaktır.

Model istenilen sayılarda başlanabilir. İlk olarak bütün ilmekleri ön yüzde düz olarak örün. Sonra ikinci sırada arka yüzde bütün ilmekleri ters olarak örün. Bu sırada örgüyü biraz gevşek bırakın. Böylece modeliniz daha kabartmalı görünecektir.

Tekrar ön yüzde önce kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki düz ilmeği içine değil bir alt sırasına girerek yeni bir ilmek çıkartın. Sonra ilmeğin kendisini örmeden diğer şişe aktarın. Bu şekilde devam edeceğiz.Sponsorlu Bağlantılar


Her ilmeğin içine değil bir alt sırasına batıp bir ilmek çıkartacağız. Sonra ilmeğin kendini örmeden diğer şişe aktaracağız. Bu şekilde ilmek sayımız iki katına çıkmış olacak.

Örgünün arka yüzünde kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki ilmekleri ikişerli olarak birlikte düz olarak öreceğiz. İlmekler kendi arasında çiftli olarak ayrılacaktır. Bu ilmekleri birlikte düz örerek sayıyı eski haline getirmiş olacağız.

Bundan sonrasında ilk başlangıçta yaptığımız işlemlere geri döneceğiz. Bir sıra ön yüzde ilmekleri düz örüp sonraki sırada ters olarak örün. Tekrar ön yüzde ise ilmeklerin bir alt sırasından bir ilmek çıkartıp ilmeğin kendini örmeden atlatacağız.

Sonraki sırada ilmekleri birlikte düz örerek modeli tamamlayacağız. Bu modeli le kaşkol veya şapka gibi örgüler yapmayı deneyin çok yakışacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir