İpli Görünen Lastik ModeliSırada ipli görünüme sahip olan bir lastik modeli var. İki ters iki düz olarak örüldüğü için lastik yerine kullanılabilir. Modelin görünümü lastik şeklinde olmadığı için istenilen tüm örgülere uyacaktır.

Modelin yapımı için 2 ve katları ile ilmekleri hazırlayalım. Önce arka taraftan iki düz ilmekle başlayalım. Sonra 2 ters ilmekle devam edelim. 2 düz 2 ters şeklinde aynı lastik gibi ilk başlangıç sırasını tamamlayalım.

Örgüyü çevirip ön tarafa geçince ilk 2 ilmeği ters olarak örün. Sonraki 2 ilmeği düz olarak örün. Sonra ördüğümüz 2 düz ilmeği diğer şişe tekrar alalım. Bu 2 ilmeğin bittiği arasına girip buradan yeni bir ilmek çıkartalım.

Çıkarttığımız bu ilmeği şişe takalım ve ördüğümüz 2 tane düz ilmeği tekrar örmeden şişe geri aktaralım. 2 ters ilmek 2 düz ilmek örün. Düz ilmekleri şişe geri alın ve arasından bir ilmek çıkartın. Sonra tekrar şiş değiştirin.Sponsorlu Bağlantılar


Modelin arka tarafına geçince düz ilmekleri aynen örün. Ters ilmeklere gelince ilk ilmeği ters örün sonra kalan 2 ilmeği ters örerek kesin. 2 ilmek düz örün bir ilmek ters sonraki iki ilmeği birlikte ters örerek kesin.

Böylece ilmek sayısı eski haline gelecektir. Şık ve değişik örgü modellerini görmek istiyorsanız ve en yeni modellerin anlatımlarını görmek istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin. Sizler için anlatımını yaptığım videoları yazılarımın alt kısmına ekliyorum. Buradan videolu anlatımlara ulaşabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir