İpek Yolu Örgü Modeli Kışlık Örgülere Çok YakışırHer kışlık örgüye yakışacak olan ipek yolu örgü modelinin yapımını birlikte göreceğiz sevgili hanımlar..Modeli hem ince hemde kalın iple nasıl olacağını görmeniz için her ikisininde yapılmış halini paylaşıyorum. Model 3 ilmek katları ve artı iki kenar ilmeği ile hesaplayın. 

Sonra ilmekleri şişe takıp ilk sırayı ters olarak örün. Modeli lastik üzerine yaparken de aynı şekilde arkadan bütün ilmekleri ters örüp modeli kurun. Sonra ön yüzde kenar ilmeğini alıp ipi şişe dolayın ve bir ilmek örmeden diğer şişe atlatın. Sonra 2 ilmek düz örün. İpi tekrar şişe dolayıp bir ilmek örmeden atlatın sonra iki ilmeği düz örün. Arka yüzden kenar ilmeğini alın ipi dolayın ve örmeden atlanan ilmeği tekrar örmeden atlayıp sonraki iki ilmeği düz örerek devam edin. Sponsorlu Bağlantılar


Yani modelin bu iki sırasını ön ve arka yüzde aynı örün. Ön sıraya geçince örmeden atlanan ilmekle doladığımız ilmekleri yanındaki iki ilmekle düz örer gibi kesin. İpi bir kez dolayıp ilk üç ilmeği bir kez daha düz örün. Hiç atlamadan bu şekilde sırayı tamamlayın. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir