İp Koparmaya Son! Örümcekle Yapılan Sıralı Tığ Oya ModeliHem gösterişli hemde canlı renkleri ile hiç zorlanmadan yapabileceğiniz yeni sıralı tığ oya modelini paylaşıyorum. Görünüşüne bakıp kalem oyası zannetmeyin. Tek renk yazmayı biraz hareketlendirmek için yeşil iple alt çimen kısmını hazırladım. Bu kısım 2 zincir çekerek yapılmaktadır.

Sonra yazmanın bir kenarına ipi sabitleyip bir zincir çekin. Zinciri biraz sıkıştırın ve ilmeği uzatıp örün. Ördüğünüz ilmeğin içine batıp bir ilmek çıkartın ve oluşan iki ilmeği birlikte toplayın. Sonra hemen bir sonraki tığ battısına girip sıkı iğne örer gibi bağlayın. Bir zincir çekip ilmeği tekrar uzatarak örün. Uzattığınız ilmekleri hep aynı boyda olmasına dikkat edin. Sponsorlu Bağlantılar


Tekli  örümcek yapın ve hemen yandaki zincire batıp kapatın. Örümcek yapılan bu bölümü yeşil iple örmeye devam ettim. Sonra yazmayı elinize alıp örümceklerin ön tarafında görünen ipini tığ yardımı ile çekerek uzatın. Bu şekilde bütün örümceklerin ilmeklerini uzatın. 

Üzerinin renkli bölümüne geçince yazma ile aynı renkte ip kullandım. İpi ilk ilmeğe sabitleyip 5 zincir çekin. Zincirin dibinin arkasına batıp pipirik oluşturun. İlmeğin içine batarak pipiriği kapatırsanız örgü esner. Bir zincir çekip uzattığımız ilmeğin içine girin ve aynı zamanda yanındaki ilmeğe de birlikte girerek bir ilmek çıkartıp örün. Tekrar 5 zincir çekip zincirin başlangıç noktasının arkasına batın ve kapatın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir