İp Atlamalı Sihirli Halkalar Örgü ModeliSevgili hanımlar güzel bir model anlatımı görmeye ne dersiniz? İnce bir iple çalıştığım modelimi bayan şal veya bluz gibi değişik olmasını istediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. Modelin yapımına odaklanmam biraz zor oldu. 

Neden olduğunu bilmiyorum ama bazı modeller kolay olmasına rağmen alışmam zaman alıyor. Şimdi isterseniz modelin yapımına geçelim. Modelin yapımına ön taraftan başlayıp bir düz bir ters şeklinde ördüm. Lastik şeklinde bir sırayı tamamlayınca arka tarafa geçtim. 

Arka tarafta kenar ilmeğinden sonraki ikinci ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın. Sonra bu iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Her iki ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartıp sonra iki ilmeği düz örerek kesin. Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar ön tarafa geçince çiftli görünen ilmeklerin ilkini düz örüp sonraki ilmeği ters olarak örün. Bir düz bir ters şeklinde örmeye devam edin. Arka tarafa geçince bu defa ters ilmekleri örerken ipi ön tarafa alıp düz ilmekleri örmeden atlatın. 

Ön tarafta bir ters bir düz olarak sıra boyunca örmeye devam edin. Böylece tekrar örgünün başlangıcına geri dönmüş oluyoruz. Örgünün arka tarafında kenar ilmeğinden sonraki iki ilmeğin arasından bir ilmek çıkartıp iki ilmeği düz örerek kesin. 

Kullanacağınız şiş kalınlaşınca örgünün üzerindeki ip atlamalı bölümleri belirgin bir hale gelecektir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.