İp Almaya Çıkamayanlar Evde Kalan İplerle YapabilirArtık son günlerde evden çıkamıyoruz. Bende evde kalan ipleri değerlendirebileceğimiz bir model ördüm. Model için bir ana renk kullanılıyor.

Bu ana rengin üzerine ben mavi renk ip kullandım. İsterseniz her sıraya ayrı bir renk kullanabilirsiniz. İki renkli yapılan model için istediğiniz sayılarda örgüye başlayabilirsiniz.

İlk olarak lastik hazırlayın. Sonra ön yüzde düz arka yüzde bütün ilmekleri ters olarak örün. Sonra ön tarafta renk değiştirin. Ben bu bölümde mavi renkli ip kullandım.

Önce kenar ilmeğini düz örün. Sonra ipi arkaya alıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği düz örün. Bu sırada bir ilmek örmeden atlatın sonraki ilmeği düz örerek sırayı tamamlayın.

Örgünün arkasına geçince ilmeklerin tamamını düze çevirerek örün. Mavi renkli ilmekler ters görünümlü olduğu için önden girerek düze çevirin.Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafta tekrar ana  renge geçin. Bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgüyü çevirin ve arka tarafta ilmekleri ters olarak örün. Her renk 2 sıradan oluşuyor.

Ön tarafta renk değiştirin. Önceki modelde önce kenar ilmeğini düz örüp sonraki ilmeği örmeden atlamıştık bu defa kenar ilmeğinden sonraki ilmeği de düz örün.

Sonraki ilmeği örmeden atlatın. Aynı ilk modelde olduğu gibi bir ilmek düz örüp ikinci ilmeği örmeden atlatarak devam edin. Sadece her defasında modeli kaydırarak devam ediyoruz.

İki sırayı tamamlayınca ana renge geçip ön yüzde düz arka yüzde ters şeklinde 2 sıra örün. Sonra ilk başlangıçta yaptığımız gibi modeli tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.