İncili Çeyizlik Patik ModeliÇok güzel dikişsiz bir patik yapımını daha sizler için hazırladım. Modelimiz 36 -37 numara ayağa olabilecek sayılarda yapılmış. Ve incilerle süslenmiş minik minik çapraz görünümü olan geç kullanışlı hemde şık bir model. Malzemelerimizi sizinle paylaşayım hemen.12 tane inci 6 tanesi bir ayağa diğer altısı diğer ayağa dikiliyor.

Normal pratiklik ip yahut evde olan kalın bir yün. 3 numaralı şiş misinalı olması sizin kolay örmeniz açısından daha uygun olur. Malzemelerimiz bu kadar dilerseniz yapımı hakkında biraz bilgi vereyim.

10 ilmek şişe atıp başlıyoruz ve 1 düz 1 ters olarak örüyoruz. Sıramızı örerken aynı zaman da arttırma işlemi yapıyoruz fakat gizli arttırma yapmanız daha hoş durur bu patikte.

Bir sonra ki sıra da düz olan ilmek düz ters olan tersten örülüyor. Modelimizi kurarken altıncı sırada zemin hazırlayıp 7. Sırada yani modelin düzünde çaprazı mızı oluşturuyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Çapraz oluşturmak için 6. Sırada tam orta kısımdaki 4 ilmek örerken 2 defa şişe doluyoruz bu işlemi 4 ilmeğe de yapıyoruz. 7. Sırada bu dolaştığımız ilmekler ipi uzatmak için şişe takıp çekiyoruz. 4 tane uzun ilmek elde ederek iki ilmek diğer iki ilmeğin içinden geçirerek çapraz görünümü veriyoruz.

Bu şekilde 5 sıra örüp 6. Sırada gene yeni çapraz için zemin hazırlıyoruz ve 7. Sırada tekrar çapraz oluşturuyoruz. 50 ilmek olana kadar hem örüyoruz hem de modeli işlemeye devam ediyoruz. Taban kısmını 50 ilmek olunca ayırıyoruz.

20 ilmek sağda 20 ilmek solda olacak şekilde ayırıp arada kalan 10 ilmek örüyoruz. Modelimiz her ne kadar kafa karıştırıcı görünse de sizlerin rahat yapabilmesi için videolu anlatımını da paylaşacağım.

Dilerseniz örgü hayatım kanalının videosunu izleyerek modelimizi örelim iyi seyirler…


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir