İnci Gibi Görünen Örgü ModeliMerhaba sevgili hanımlar. İnci gibi görünen bir model ile karşınızdayım. Kullandığım ip nako süper inci. Rengi de aynı modelin kendisi gibi harika görünüyor. 3 numara şiş kullanarak ördüğüm model için iki ve katları sayılar gerekiyor.

Model lastik şeklinde başlandığı için hem esneyen bir yapıya sahip hemde kıvrılmayan bir yapıya sahip. İlk olarak ön yüzde modeli kurmaya başlıyoruz. Kenar ilmeğinden sonra ipi arkaya alıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği ters örün. Bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek ters örerek devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra bir sıra önceki örmeden atlanan ilmeği tekrar örmeden atlatın. Diğer ilmeği düz olarak örün. Sırayı tamamlayınca ön tarafa geçin. Kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın.

Sonra ipi şişe bir kez dolayın. Sonra ilmeğin kendisini düz örün. Yanındaki ilmeği ters örüp diğer ilmeğe geçince yanındaki boşluğa girip bir ilmek çıkartın ipi şişe dolayıp ilmeğin kendisini düz örün. Tek ilmekten yeni üç ilmek elde etmiş olacağız. 

Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve sonraki ikinci ilmeğin arasından bir ilmek çıkartın. Sonra 4 ilmeği düz örerek kesin. Tekrar ikinci ilmeğin arasına girip bir ilmek çıkartın. Sonra 4 ilmeği düz örerek kesin. Ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonraki ilk ilmeği örmeden atlayıp bir ilmek ters örerek devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir