İlmekleri Toplanarak Yapılan Örgü ModeliHaroşalı yapıldığı için model kabartmalı olarak görünüyor. Modeli yapmak isteyenler üç ilmekle yapılan bu model için önce ilmekleri ayarlamalılar. Modeli hazırlamak için alize süperlana klasik ip kullandım. 

Modele başlarken önce bir sıra bütün ilmekleri düz örün. Sonra diğer sıraya geçince tekrar bütün ilmekleri düze çevirerek örün. Böylece bir sıra haroşa elde etmiş olacağız. 

Modelin ön tarafına geçince iki ilmeği birlikte düz örün ipi bir kez dolayıp aynı iki ilmeği bir kez daha düz örün. Arada bir ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği birlikte toplayın bir ilmek dolayın ve bir kez daha aynı ilmekleri düz örün. Sponsorlu Bağlantılar


Modelin arka sırasına geçince ilk iki ilmeği ters örün sonraki iki ilmeği ters örerek kesin. İlmekler kendi arasında üçerli gruplar halinde ayrılıyor. Bu üçerli ilmeklerin iki tanesini ters örüp kalan bir ilmeği yanındaki ilmekle keserek ters örün. 

Ön tarafa geçince bütün ilmekleri düze çevirerek örün. Arka tarafa geçince tekrar bütün ilmekleri düz çevirerek örün. Bundan sonrasında kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz örün sonra modeli tekrarlayın. 2 ilmeği birlikte örüp bir dolayın ve aynı iki ilmeği tekrar düz örün. 

Arada bir ilmek düz örüp aynı işlemleri tekrarlayın. Her defasında kaydırılarak yapılan bir model. Bebek örgülerine yakışacağı gibi bayan yeleklerine de yakışacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir