İlk Defa Göreceğiniz Haroşa Örgü KenarıHaroşa örgünün kenar kısmını çok muntazam ve hoş görünmesini istiyorsanız size anlatacağım tekniği mutlaka denemelisiniz.

Örgülerde kullanılan haroşa modelinin özellikle kenar kısımlarının çok ilgi çekici olmasını sağlayarak örgülerinizi güzelleştirebilirsiniz. Bu tekniği düz örgülerde de kullanabilirsiniz. Bu tür kenar modeli anlatınca sonradan çok soru geliyor. Bu yüzden detaylı olarak anlatacaklarımı sonuna kadar takip etmelisiniz.

İlk olarak ilmekleri hazırlayın. Kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra bir ilmek arka tarafa doğru olacak şekilde dolayarak artırın. Diğer ilmekleri sıra boyunca örün. Son iki ilmek kalınca ikinci ilmeğin olduğu ters taraftan girerek iki ilmeği birlikte toplayın. Sonra örgüyü çevirin.Sponsorlu Bağlantılar


Örgüyü çevirince tekrar kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra hemen bir ilmek dolayın. Sonraki ilmekleri örün. Son kalan iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayın. Her defasında aynı işlemi tekrarlamalısınız. Her sıranın başında kenar ilmeğinden sonraki artırdığımız ilmeği örgünün sonunda keserek dengeliyoruz.

Örgünün başında artırılan ilmek örgü ters çevrilince örgünün sonunda kalmış oluyor. Kestiğimiz ilmekler kafanızı karıştırmasın. Artırılan her ilmek kesilerek sayı dengelenmiş oluyor. Bir izleyicim bu tekniği ön tarafı düz arka tarafı ters örgüye kullanabilir miyiz? Diye sordu. Bende düz örgü şekliyle bu tekniği denedim.

Aynı haroşa örgüde olduğu gibi düz örgüde aynı şekilde bir görünüm elde ettim. Özellikle ceket, yelek veya kaşkol gibi örgülerin kenar kısmında bu teknik kullanılarak çok muntazam örgüler elde edebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.