İlk Defa Göreceğiniz Güzelliği Dillere Destan Yelek ModeliYabancı bir kanalda gördüğüm ve sizlerinde ilk defa göreceğiniz güzelliği ile görenlerin beğenisini kazanan bir bayan yelek modeli anlatacağım. Çok güzel bir yelek modeli olduğunu düşündüğüm için anlatmak istedim. Bu model sadece bayan yelek modeli olarak değil bebek örgüsü modeli olarak da kullanılabilir. Bebek battaniyesi modeli olarak kullanabilirsiniz.

Model 10 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlmek sayısını ayarlayıp 7 tane ilmek ilave etmelisiniz. İlmekleri hazırlayıp önce lastik örün. Sonra örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sırasında düz olarak örün. Örgünün arka sırasında son kez ters olarak örün. Ön sırasına geçince modeli yapacağız. Kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek düz olarak örün. İkinci ilmeğin iki alt sırasına batıp buradan bir ilmek çıakrtın.

Bu ilmeğin boyunu uzun tutun. Bir kez ipi şişe dolayıp aynı yerden yeni bir ilmek daha çıkartın. Sonraki 4 ilmeği düz olarak örün. Sonra ilk dolguyu yaptığımız yere batıp buradan yeni bir ilmek çıkartın. Bir kez ipi şişe dolayıp aynı yerden yeni bir ilmek daha çıkartın. Böylece 3 ilmek elde etmiş olacaksınız. Arada 6 ilmek düz örüp aynı şekilde modeli tekrarlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Modelin arka sırasında ilmekleri ters olarak öreceğiz. Sonradan çıkartılan 3 ilmeği yanındaki ilmeklerle beraber ters olarak örün. Böylece ilmek artışını engellemiş olacaksınız. Örgünün ön sırasına geçince iki yan açılan yaprak şeklindeki modelin tam ortasına gelene dek ilmekleri düz örün. İki yaprağın ortak noktasındaki boşluğa batıp yeni bir ilmek çıkartın. Bir üst sıraya batıp yeni bir ilmek daha çıkartın.

Bu şekilde her defasında bir üst sıraya batıp yeni bir ilmek çıkartın. En son ilmeğin kendisini düz örün. 5 tane ilmek elde etmiş olacaksınız. Bu 5 ilmeğin en sonundaki ilmeğini diğer ilmeklerin üzerinden atlatıp bırakın. Sırasıyla en sondaki ilmeği her defasında önündeki ilmeklerin üzerinden atlatıp bırakın. Tek ilmek kalıncaya kadar bu işlemi tekrarlayın. Sonra diğer modelin orta noktasına kadar arada kalan ilmekleri düz olarak örün.

Örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince iki modelin arasında kalan boşluğa yeni modeli uygulayın. Her defasında modeli kaydırarak uygulamayı unutmayın. Çok şık bir yelek modeli olduğunu düşünüyorum. Umarım sizlerde bu hoş bayan yelek modelini beğenmiş sinizdir. Çeyiz için anlatımlı tığ yelek modelleri arıyorsanız mutlaka sayfayı inceleyin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.