İlk Defa Burada Göreceğiniz Tığ Oya Yapımlarıİlk defa burada göreceğiniz 4 adet en yeni tığ oya modelleri ve nasıl yapıldıklarını sizler için paylaştım. Oldukça zarif ve şık modellere yer verdim. Çeyiz için ideal modelleri seçtim. Umarım sizlerde beğenirsiniz. Tığ oya modellerinin hepsi yazma kenarı için yapılmıştır. Ama iki tanesi namaz örtüsü kenarı içinde kullanılabilir.

İlk tığ oya modeli mekik oyasını aratmayan bir örnek. Bu model özellikle yaşmak kenarı içinde kullanılabilir. Ana renk beyaz olarak dağ modeli ile yapılmış. Aralarda iki ayrı renk ile çiçekler yapılmıştır. Dilerseniz üçgen şeklinde yapılan dağ modeli daha küçük kullanılabilir.

İkinci tığ oya modeli ise dondurma çubuğu kullanılarak yapılan görünce beğeneceğiniz bir örnek. Alt zemininin yapımı hem kolay hem gösterişli bir örnek ile yapılmıştır. Üzerinin çiçekleri dondurma çubuğu ile yapılıyor. En son çiçeklerin üzerine pipirik yapılarak tamamlanıyor.

Bu tığ oya modelini kırmızı yazma kenarı için gelin kızlara yapabilirsiniz. Hem ağır hem gösterişli bir tığ oya modeli olmuş. İçi dolu yazma kenarına çok yakışmış.Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü tığ oya modeli sık konularak ağır bir örnek elde edilmiş. Küçük pipirikli alt zemin üzerine çift yapraklı çiçek tabanı yapılmış. Üzerine çiftli kiraz motifleri yapılmış. Her çiçek için ayrı bir renk kullanılmış. Ama bana soracak olursanız en fazla iki renk kullanarak çiçeklerini yapın. Daha kibar olacaktır.

Dördüncü ve son tığ oya modeli ise çok değişik bir örnek olmuş. Son tığ oya modelimiz hem yazma kenarına hem yaşmak kenarına kullanılabilir. Yapımı ve görünümü farklı bir tığ oya modeli olmuş. Derya hanımın hazırlayıp anlatımını yaptığı 4 adet tığ oya modelini sizlerin beğenisine sunuyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir