İlk Defa Burada Göreceğiniz Her Örgüde Kullanılan ModelDaha önce hiçbir yerde anlatılmamış olan istediğiniz yerde kullanabileceğiniz tığ örgü modeli hazırladım. Bebek battaniyesinden tutunda bayan yelek ve şal gibi yerlerde kullanabilirsiniz.  

Bayan örgülerinde kullanmak isterseniz ince angora ipleri tercih edin. Bebek battaniyesi gibi yerlerde kullanmak için bebe yünü kullanabilirsiniz. Modeli kurarken 10 ve katları olan tırabzana ihtiyacınız olacak. Kenarlarda yarım model kullanıldığı için beşer tane olarak bölünmektedir. 

İlk olarak bir sıra ikili tırabzan yapıyoruz. Üst sıraya geçince 3 zincir çekip 4 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Sonra bir tırabzan atlayıp 9 tane daha ikili tırabzan yapıyoruz. Bir tane tırabzan atlayıp 9 tane tırabzan yaparak devam ediyoruz. Bitiş kısmına gelinde 5 tırabzan örüp sırayı bitiriyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


3 zincir çekip örgüyü ters çeviriyoruz. İlk ayağı oluşturmak için 6 zincir daha çekip toplamda 9 zincir çektikten sonra alt sıradaki atladığımız tırabzanın başlangıcına batıp bir ilmek alıyoruz ve bu ilmekle zinciri kapatıyoruz. Geri dönüp zincirin üzerini 8 tane sıkı iğne ile dolduruyoruz.

Kaldığımız yerden devam ederek 4 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Alt sıradaki boşluk verdiğimiz tırabzanın tepesine batıp 6 defada çektiğimiz ilmekler ile bir tane dolgu yapıyoruz. Dolguyu iki defada kapatıp kaldığımız yerden 4 tane tırabzan yapıyoruz. 

Tekrar 6 zincir çekip dolgunun dibine batarak sabitliyoruz. Sonra örgüyü çevirip zincirin üzerini 8 tane sıkı iğne ile doldurarak geri dönüyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir