İki Tarafı Farklı Lastik Olabilen Örgü ModeliBugün iki tarafı farklı görünen aynı zamanda lastik olabilen örgü modelini nasıl yaptığımı anlatacağım. Yapımını görenler selanik örgüye benzetebilir ama hem görünümü hemde yapılışı tamamen farklı bir model. Başlangıcı kıvrılmadığı için lastik olabilir dedim.

Modelin yapımı için 2 ve katları sayılar gerekiyor. Yapımı ise önce arka taraftan örmeye başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp sonraki ilmekleri şişe dolayarak ters örün. Bu sırada ilmekleri normal ters olarak değil yönünü çevirerek ters öreceğiz.

Böylece ilmeklerin yönü çevrilmiş olacak. Ön tarafta ilmekleri örerken zorlanmayacağız. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Böylece kenar kısmı uzayıp kıvrılmayacaktır. Sonraki ilmeği normal olarak ters örün. İpi arkaya alıp bir ilmek örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek ters örüp bir ilmek örmeden atlatarak sırayı örmeye devam edin. Tekrar arkaya geçince ilmekleri dolayarak ters örüp yönünü çevirin. Ön tarafta modeli kaydırmadan aynı şekilde uygulayın. Kenar ilmeğinden sonraki ilmeği ters örün.

İpi arkaya alıp bir ilmek örmeden atlatın. Bir ilmek ters örüp düz görünümlü ilmeğe gelince örmeden atlatarak devam edin. Modelin ön tarafı bir düz bir ters gibi görünse de arka tarafı tomurcuklu bir görünüme sahip oluyor.

Düz ilmekler örmeden atlandığı için biraz zor ürüyor. Onun dışında yapımı çok zor bir model değil. Boyunluk ve şapka gibi örgülerde gayet güzel olacağını düşünüyorum. Ayrıca erkek örgüleri içinde kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.