İki Tarafı da Kullanılan Tığ Modelİçimden geldiği gibi bir model anlatımı yapıp sizlerle paylamak istedim. Tığ ile yapılan bu modelin her iki tarafı da çok hoş oldu. Siz istediğiniz tarafını kullanın. Angora iple yapılınca yelek ve şal için çok şık oldu. 

Bu modeli lif yapımın dada kullanabilirsiniz. Örgünün kalın dokulu olmasını isteyenler dolgularını 3 veya 4 defada yapsınlar. İnce ve zarif bir doku isteyenler ise iki defada çektikleri dolguları yapabilirler.Sponsorlu Bağlantılar


İlk olarak zincir çektim. Sonra örgünün başlangıcını belli etmek için bir tane sıkı iğne yapın. Sonra 2 zincir çekip üçüncü zincire girerek bir tane dolgu yapın. 3 zincir çekip aynı yere bir dolgu daha yapın. 2 zincir çekip üçüncü zincire batın. Bu şekilde çiftli dolgular yaparak sırayı tamamlayın.

İkinci sıraya geçince dolguların arasına 5 tane sıkı iğne yapın. 2 zincir çekip bir önceki sırada iki modelin arasındaki yere zemin kısmına batıp tutturun. 2 zincir çekip sonraki dolgunun arasına 5 tane sıkı iğne yapın. 

Böylece bir sıra model bitirmiş olacaksınız. İkinci modele geçince modeli kaydırıyoruz. Bu defa iki modelin arasındaki bölüme yeni dolguları yapın. Araya 2 zincir çekip dolguların arasına yapılan 5 tane sıkı iğnenin ortasına batıp tutturun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir