İki Renkli Yapılan Yetişkin Erkek Yeleğiİki renkli olarak çalışılan yetişkin erkek yeleği modeline yer verdim.  Yelek için verilen sayılar 40-42 beden erkekler için uygundur. Yeleğin yapımı için yaklaşık 450 gram ip kullanılmıştır.

300 gram açık renkli ip kullanılırken 150 gram açık renkli ip kullanılmıştır. İpler tek renk yerine kırçıllı iple yapılmıştır. 4 numaralı şişle örülmüştür.

Elinizin sıkılığına göre şiş kalınlığına ayarlayabilirsiniz. Ön parçalar için 35 ilmekle başlanmaktadır. Yeleğin ön parçasının bir kenarından ilmek artışı yapılacak.Sponsorlu Bağlantılar


Ön parçalara başlarken önce az ilmekle başlayıp bir kenarından artırılarak olması gereken sayıya getiriliyor. Ön lastik için önden bir ilmek selanik devam ettirin.

Ön parçanın artırması bitince düğme deliği açmayı unutmayın. Yeleğin arkası için 57 ilmekle başlanmaktadır. Arka parçasının tam ortasında bir ilmek selanik devam ettirin.

Yeleğin yanları için daha koyu bir renk ile devam edilmektedir. Işıl hanımın tüm detayları ile anlattığı erkek yelek modeli yapımını alt kısımda paylaştığım videoyu izleyerek görebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.