İki Renkli Yapılan Sıralı Tığ Oya ModeliEminim ip kopararak yapılan oyalar sizleri de sıkıyordur. Severek yapacağınız iki renkli yapılan sıralı tığ oya yapımında ip koparılmadığı için işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Tek renk yeşil yazma kenarı için bu modeli düşündüm. Yeşil rengi en sevdiğim renkler arasında yer almaktadır. 

Yazma ile aynı renkte ip kullanarak 2 zincir ile tığ battısını yaptım. Sonra yazmanın bir kenarına ipi sabitleyip bir zincir çekiyoruz. Bu zinciri örümceğin gevşememesi için çekip sıkıştırıyoruz. Sonra ilmeği biraz uzatıp örün. İlmeğin içine girip bir ilmek çıkartın. Ve oluşan iki ilmeği sıkı iğne yapar gibi toplayın. Sponsorlu Bağlantılar


İpi iki kez dolayıp üçüncü tığ battısına girin ve dört kerede çekerek tırabzan yapın. 4 zincir çekip tırabzanın arasına girip bir pipirik yapın. Tırabzanın arasına batıp 6 tane sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin. Yedinci sıkı iğneyi tığ battısına yapın. Bir zincir çekip sıkıştırın ve ilmeği uzatın. 

Bir tane örümcek yapın ve ipi çift dolayıp bir tane tırabzan yapın ve 4 zincir ile pipirik yapın. Sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin. Son sıkı iğneyi tığ battısına girip bitirin. 

Üzerine çiçek bölümüne geçince ilk pipiriğe batıp ipi sabitleyin. 8 zincir çekip diğer pipiriğe batın. Örgüyü çevirip zincirin üzerine 11 tane sıkı iğne doldurun. 2 zincir çekip tekrar örgünün ön yüzünü çevirin. İlk sıkı iğneye batıp bir tane üçlü tırabzan yapın. Yan yana 3 tane tırabzan yapın ve 2 zincir çekip tırabzanın dibine batın. Bu şeklide 3 yaprak oluşturup bir tane örümcek yapın ve diğer pipiriğe geçin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir