İki Renkli Yapılan Gülen Yüzler Örgü Modeliİki renkli modelim çok beğeni aldı ve bunu sizlerin de görmesini istedim. Takip edenler youtube de bulunan kanalımı bilirler. Önce kanalımda modelin anlatımını yayınladım ve sıra burada anlatmaya geldi. 

Özellikle bebek örgülerinde kullanmanızı öneririm. Model 6 ilmekle yapılıyor. Ana rengi koyu bir yeşil ton seçerken üzerindeki model bölümünü beyaz olarak kullandım. Önce ana rengim olan yeşil rengi şişe taktım ve bir sıra ön yüzde bütün ilmekleri düz örün. 

Arka yüzde bütün ilmekleri ters olarak ördüm. Sonra tekrar ön tarafa geçince ilmekleri düz olarak örmeye devam ettim. Arka taraftan ilmekleri ters örüp 4 sırayı bu şekilde tamamladım. Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince beyaz renge başlıyoruz. İlk 3 ilmeği beyaz renk ile ters örün ve beyaz ipi ön tarafa alın ve bırakın. Sonra yeşil renge geçip 3 ilmeği düz olarak örün ve ipi arka tarafa alın. Beyaz renge geçip 3 ilmek ters örün. 

Beyaz renk ile ördüğümüz ilmekler ters olacak yeşil iple örülen ilmekler ise düz olacak. Beyaz renkli ip işi bitince örgünün ön tarafında bırakılacak yeşil ip ise arka tarafta bırakılacak. 

Arka tarafta aynı ilmeklerin hepsi aynı renkler kullanılarak ters örülecek. Arka tarafta ipler ön tarafta bırakılıp devam edilecek. Ön tarafa geçince ilmeklerin tamamı yeşil renk ile örülecek. Yeşil renkli üç ilmeğe gelince ortadaki ilmekle beraber atlatılan beyaz ipi birlikte öreceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.