İki Renkli Uçan Kelebekler Örgü Modeliİki renkli uçan kelebekler örgü modeli adını verdiğim yeni modelimin yapımını anlatacağım. Modeli 2 renk ile yaptım. Ana rengi beyaz olarak kullandım. Beyaz rengin üzerine pembe renk kullandım. Üzerinin modelini her sırada ayrı  bir renk kullanarak yapabilirsiniz.

Kelebekleri andıran görünümü ile yayınladığım anda videosu çok büyük ilgi gördü. Tüm bebek örgülerinde ve battaniye yapımında kullanabileceğiniz bir model. 6 ve katları ile yapılan model için önce lastik yapın. Sonra ön yüzde bütün ilmekleri düz arka tarafta ters olarak örün.

Ön tarafta iki ilmeği beyaz iple düz örün. Pembe ipe geçip 2 ilmek düz örün. Arada 4 ilmek beyaz iple düz örüp 2 ilmek pembe iple düz örerek devam edin. Arka tarafta beyaz ilmekleri ters örün. Pembe ilmeklere gelince çift dolayarak ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafta sadece beyaz renk ile devam ediyoruz. İki ilmeği düz örüp ipi arkaya alın. Çift dolanan pembe ilmekleri serbest bırakıp örmeden atlatın. 4 ilmek düz örüp ipi arkaya alın ve pembe ilmekleri örmeden atlatın. Örgünün arka tarafına geçince beyaz renkli ilmekleri ters örüp ipi ön tarafa alın ve pembe renkli ilmekleri örmeden atlatın.

Ön tarafa geçince pembe ilmekleri iki yana açarak öreceğiz. Tam ortada kalan 2 pembe ilmeği yanındaki ilmeklerle yer değiştirerek düz örün. Arka tarafta bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince modeli aradaki 2 ilmeğe kaydırıp tekrarlayacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir