İki Renkli Sevilen Şiş Örgü Modeliİki renkli örgüler hem kalan ipleri değerlendirmek için hemde bebek örgüleri için iyi bir seçim olacaktır. İki renkli örgülerde renklerden birinin oldukça açık diğerinin ise koyu renkli olmasına dikkat edin. Renklerin ikisi de pastel tonlarda olursa modeli bayar. Ama bir renk açık diğeri koyu olursa modeli patlatır. 

Şimdi modelin yapımına gelecek olursak ben mavinin en koyu tonlarında olan gece mavisi ipi birde bu rengi açacak olan beyaz rengini tercih ettim. Ana renk için koyu renk kullanırsanız önce lastiği koyu renk ile hazırlamalısınız. Eğer açık rengi ana renk olarak kullanmak isterseniz bu defa da açık renk ile lastiği hazırlamalısınız. 

Modele geçince önce ön yüzde bütün ilmekleri düz örün. Arka yüzde ise bütün ilmekleri ters örerek tamamlayın. Her renk iki sıradan oluşmaktadır. Ön tarafa geçince bu defa renk değiştirmelisiniz. Ben ana rengi beyaz olarak kullandım ve bu ilk iki sırayı beyaz iple hazırladım. Sponsorlu Bağlantılar


Sonra mavi ipe geçtim ve ilk ilmeği örmeden atlatıp ikinci ilmeği mavi iple düz olarak ördüm. 3 ilmeği düz örüp ipi arka tarafa alarak bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki 3 ilmeği tekrar düz olarak örün. 

Ön yüzde bu şekilde bir ilmek atlayıp üç ilmek düz örerek sırayı tamamlayın. Arka tarafa geçince ön yüzde örmeden atladığımız ilmekleri ipi arkaya alıp tekrar örmeden atlatıyoruz. Sonraki üç ilmeği ters örüp arada kalan ilmeği örmeden atlatıyoruz. 

Ön yüzde tekrar ipi değiştirip beyaz ipe geçiyoruz. Alt sıradaki 3 tane düz ördüğümüz renkli ilmeklerin ilkini daima düz örüp sonrakini ters sonra düz olarak devam edin. Arka yüzde bütün ilmekleri ters örüp ön yüzde kaydırarak modeli kurmaya devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir